Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. On oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Chrystusowa ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Trwajmy w radości wielkanocnej.
  2. W środę rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed bierzmowaniem i uroczystością Zielonych Świątek. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
  3. 13 maja (czwartek) wspomnienie NMP z Fatimy i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po nabożeństwie majowym Procesja Fatimska.
  4. W najbliższą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy świętej o 9.30, z dziećmi czwartych klas, będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W piątek o 17.00 dzieci z rodzicami przystąpią do spowiedzi.
  5. W piątek 14 maja – liturgiczne święto świętego Macieja, apostoła.
  6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  7. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Sienkiewicza. Bóg zapłać!