Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r.

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.
  2. Poniedziałek, 6 lutego wspominamy św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku
  3. W piątek, 10 lutego wspominamy Świętą Scholastykę, dziewicę, siostrę bliźniaczą Świętego Benedykta, patrona Europy.
  4. W sobotę czcimy Matkę Bożą z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W 1858 roku, czyli cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny. Szczególną modlitwą otoczmy służbę zdrowia i wszystkich, którzy opiekują się chorymi w szpitalach, hospicjach i domach opieki.
  5. KOMUNIKAT Wydziału Duszpasterstwa Rodzin dotyczący Mszy św. w intencji zakochanych (Walentynki 2023). Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Opactwo Sióstr Benedyktynek w Łomży, zapraszają po raz kolejny wszystkich zakochanych: małżonków, narzeczonych i młodzież, na Mszę św. i odpust ku czci św. Walentego Patrona zakochanych. „Żar ognia – zakochani u świętego Walentego” – to myśl przewodnia spotkania, podczas którego w modlitwie polecani będą ci, których połączyła wspólna droga, a na niej uczucie i pragnienie szczęścia. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup pobłogosławi narzeczonych i ich pierścionki zaręczynowe, wręczy każdej parze egzemplarz Pisma świętego oraz przeprowadzi obrzęd odnowienia przyrzeczeń ślubnych małżonkom. Wszyscy obecni na spotkaniu otrzymają „walentynkę” od Sióstr Benedyktynek. Msza św. zostanie odprawiona w Kościele Panien Benedyktynek w Łomży przy ulicy Dwornej 32, w niedzielę 12 lutego br., o godzinie 17:00. Jacek Kotowski Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
  6. Podziękowania:
  • Za pomoc przy sprzątaniu Kościoła: Szymonowi i Przemysławowi Załęskim, p. Zbigniewowi, Paniom: Danucie, Jadwidze, Agacie, Marii i Gertrudzie;
  • Przy wywozie śmieci przy cmentarzu: Michałowi i Antoniemu Jankowskim, Jerzemu Szpygiel,, Krzysztofowi Miećko, p. Januszowi Szymborskiemu.
  1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  • (poniedziałek) 06.02.2023 r. od 15.00 Lazurowa, Tęczowa, Blok 6 E
  • (wtorek) 07.2023 r. od 15.00 ul. Gdańska Blok 6A
  • (czwartek) 09.2023 r. od 15.00 ul. Gdańska Blok 6B
  • (piątek) 10.2023 r. od 15.00 ul. Gdańska Blok 6D
  1. Zmarli:

†śp. Wojciech Ostrowski z Różana w wieku 64 lat, „wieczny odpoczynek”