Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

  1. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Różana i Marsz w obronie św. Jana Pawła II. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy naszej modlitwy i pomoc w niesieniu Krzyża.
  4. Rady Rodziców, Dyrekcja, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Różanie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który w dniu dzisiejszym od godziny 11.00 - 18.00 w Gouku w Różanie. Zakupić będzie można ciasta, wypieki, ozdoby, stroiki, palmy wielkanocne. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany w całości na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej w Różanie. 
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Szyg, Załęża Wielkiego, Kaszewca i Białobrzeg, Grupa modlitewna rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, indywidualnie z Prycanowa i Pruszk. Bóg zapłać.
  6. Zapowiedzi: Tomasz Rupiński, kawaler z parafii św. Anny w Różanie i Aleksandra Jakóbiak, panna z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubielu. Zapowiedz II.
  7. Zmarli: † Jan Jankowski z Chrzczonek w wieku 32lat, „wieczny odpoczynek”