Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.
  3. W środę, 18 maja, przypada 102-ga rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni odprawiamy codziennie po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii Loretańskiej.
  5. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
  6. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z Podborza. Bóg zapłać!
  7. Zmarł śp. Miłosz Wasielewski z Warszawy w wieku 20 lat, „Wieczny odpoczynek ...”