Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.

 1. Dziś przeżywamyUroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy dzieci do swoich serc przyjmie Pana Jezusa. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. Przeżywamy dziśUroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 3. XII Różańska Drużyna Harcerska „Niezłomni” pragnie podziękować parafianom, oraz osobom które wsparły ich w organizacji i wyjeździe na Ogólnopolską Pielgrzymkę Harcerzy do Częstochowy ofiarując dar modlitewnej pamięci u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. 
 4. Jutro będziemy obchodzili liturgiczneŚwięto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła Powszechnego za prześladowany Kościół w wielu krajach. W środę przeżywać będziemy Święto Nawiedzenia NMP.
 5. W czwartek 1 czerwca pragniemy uczcićChrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 6. Rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę Odpust Trójcy Przenajświętszej w Zawadach. Msza św. z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać!
 8. W niedzielę 11 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Komunię Generalną – Rocznicową.
 9. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie.
 • I piątek miesiąca: Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00;
 • I sobota miesiąca: Msze św. o 7.00 i 18.00.
 1. Zapowiedzi:
 • Maciej – Aleksander Banaszek, kawaler i Małgorzata Wilczewska, panna oboje z naszej parafii św. Anny w Różanie – zapowiedz II
 • Adrian Kędzierski, kawaler, par. św. Anny w Różanie i Izabela Ujardowska, panna, par. św. Bartłomieja Ap. w Szyszkach (diec. Płocka). Zapowiedz I
 • Dominik – Adrian Drewczyński, kawaler, par. św. Kazimierza w Warszawie i Alicja Wasielewska, panna z par. św. Anny w Różanie Zapowiedz I
 1. Zmarł † sp. Bogusław Solnicki, lat 82, zam. Grójec, a poch. Z Różana ul. Gdańska, pogrzeb w środę 31.05.2023r. o godz. 14.00 „wieczny odpoczynek”