Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022r

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro będziemy obchodzili liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła Powszechnego za prześladowany Kościół w wielu krajach. Msze św. o 7.00 i 18.00.
  3. W środę 8 czerwca wspominamy św. Jadwigę Królową
  4. W czwartek 9 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  5. W sobotę 11 czerwca wspominamy św. Barnabę Apostoła
  6. W najbliższą niedzielę na Mszy świętej o 9.30, z dziećmi trzecich klas, będziemy przeżywać Uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. W piątek o 17.00 dzieci z rodzicami przystąpią do Spowiedzi Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę Odpust Trójcy Przenajświętszej w Zawadach. Msza św. z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00
  8. Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy organizuje festyn odpustowy. Zapraszamy.