Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022r.

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy 47 dzieci do swoich serc przyjmie Pana Jezusa. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00. W sobotę 4 czerwca pojadą do Sanktuarium NMP w Świętej Lipce.
  2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dziś przeżywamy, uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety. Trzeba nam prosić o wrażliwość na potrzeby innych .
  4. W środę [i]rozpoczyna się czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy o godz. 18.00. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  5. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie.
  • I piątek miesiąca: Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00;
  • I sobota miesiąca: Msze św. o 7.00 i 18.00.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki. Uroczystość ta kończy czas wielkanocny. Zatem kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie zdążył przystąpić do tych sakramentów, niech uczyni to w tym tygodniu.

 

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk