Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2021r.

  1. Umiłowani Bracia i Siostry, podążamy w duchowej pielgrzymce do betlejemskiej groty, by tam – z Najświętszą Maryją Panną, św. Józefem i pasterzami – łączyć się w wielbieniu Słowa, które stało się Ciałem i wśród nas zamieszkało (por. J 1,14) Wśród darów, które Pan przynosi na świat, by nas nimi obdarzyć – jest też dar pokoju. Tego Bożego pokoju, prawdziwego pokoju serca bardzo potrzebujemy w naszej codzienności, w naszych domach i rodzinach. Tego pokoju potrzebuje nasza Ojczyzna, Europa, cały świat. Życzę, by narodzony w Betlejem Jezus obdarzał nas wszystkich Swoim pokojem, obfitością Swoich łask, wszelkim duchowym dobrem, byśmy mogli pełnić Jego wolę każdego dnia i dawać świadectwo o Nim i Jego Ewangelii – także w bliskim już 2022 roku. Wraz z Biskupem Tadeuszem z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa dla każdej rodziny i każdego z Was. + Janusz STEPNOWSKI – Biskup Łomżyński
  2. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom z Ks. Pawłem życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  3. Dziś Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy.
  4. W niedzielę (26 XII) będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji. Po Mszy o 12.00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy Szopce przed kościołem.
  5. Siostrze Alinie dziękujemy za mobilizację dzieci do uczestnictwa w Roratach i przynoszenie ozdób na choinkę, własnoręcznie wykonanych. Przez cały adwent dzieci ubierały drzewko, które wyróżnia się przy Żłóbku.
  6. Świąteczne podziękowania składamy:
  • Grupie Modlitewnej za codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia,
  • Siostrze Leontynie za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi i świąteczne dekoracje w świątyni,
  • Wszystkim, którzy brali udział w codziennych Roratach. Bóg zapłać!
  • Robertowi Żerańskiemu i pracownikom DREWBET-u za skonstruowanie i postawienie Szopki. Panom: Zbyszkowi Janyszko, Romanowi Chełstowskiemu, Mateuszowi Prusińskiemu, Stanisławowi Strzeleckiemu, Henrykowi Brzostek i wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju Szopki i naszej świątyni. Bóg zapłać. Tegoroczna Szopka została ubogacona w sprzęty codziennego użytku, jakimi przed laty posługiwały się polskie rodziny, żyjące na wsi. Najważniejszy jest Jezus, którego starajmy się adorować i uwielbiać w tajemnicy Wcielenia – przyjścia do nas ludzi.

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk