Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  3. We wtorek, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków – dzieci pomordowanych przez króla Heroda. Modlić się będziemy za dzieci, którym rodzice nie pozwolili urodzić się. Za grzechy aborcji w naszej Ojczyźnie trzeba przepraszać Boga Stwórcę.
  4. W piątek kończymy stary rok 2021. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski, które każdy z nas otrzymał. i jednocześnie przepraszamy za wszelkie zło popełnione w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Uczynimy to na nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2022. Z racji Uroczystości jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w niedzielę (oprócz Kaplicy w Zawadach). Od wielu lat w tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Odpust zupełny możemy zyskać za publiczny śpiew „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  6. We wtorek 28 grudnia rozpoczynamy kolędę, duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Porządek kolędy w tym tygodniu: W dni powszednie na wioskach będziemy kolędować od godz. 9.00, w Różanie od 15.00. W soboty kolęda będzie się rozpoczynać od 9.00. Po księdza proszę przyjeżdżać lub przychodzić. Program kolędy jest wywieszony w gablotkach (przed kościołem i w kruchcie) oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  7. Zmała nasza parafianka śp. Alicja Nowińska z Różana w wieku 72 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 

 

 

 

1.

28.12 (wtorek)

od godz. 12.00 ZAWADY, MIŁONY – 1 Ks;

od 09.00 PONIKIEWKA, ZAŁĘŻE ELIASZE – 1 Ks.

2.

29.12 (środa)

ADAMOWO, PONIKIEW WIELKA – 1 Ks.; SZYGI – 1 Ks

3.

30.12 (czwartek)

DZBĄDZ, DZBĄDZ KOL. – 2 Ks.

4.

31.12 (piątek)

BRZÓZE DUŻE i MAŁE – 1 Ks.; PAULINOWO – Ks.

5.

03.01 (poniedz.)

MROCZKI RĘBISZEWO – 1 Ks.

Czysta, Skłodowskiej, Kopernika – 2 Ks.

6.

04.01 (wtorek)

ZAŁĘŻE WIELKIE – 1 Ks.; ZAŁĘŻE SĘDZIĘTA, GARTKI – 1 Ks.

Kościuszki, Witosa – 2 Ks.

7.

05.01 (środa)

PODBORZE – 1 Ks.

Kilińskiego – 1 Ks.; Fortowa, Mostowa – 1 Ks.

8.

07.01 (piątek)

PRUSZKI – 1 Ks.

Nowa, Nadnarwiańska – 1 Ks.; Rolna – 1 Ks.

9.

08.01 (sobota)

ZAŁUZIE – 2 Ks.

 

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk