Ogłoszenia Duszpasterskie Odpust św. Anny – 25.07.2021r.

1. Dziś przeżywamy odpust ku czci św. Anny. Bogu dziękujemy za wspaniałą Patronkę – matkę NMP, babcię Pana Jezusa. Św. Annie zawierzamy wszystkie rodziny naszej parafii, dziadków i babcie.
  2. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • w czwartek św. Martę,
  • w sobotę św. Ignacego Loyolę , kapłana założyciela Zakonu Jezuitów.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” czyli o 17.00, gdy zabrzmią dzwony i syreny, zatrzymajmy się na chwilę zadumy i modlitwy za tych, którzy zginęli w obronie honoru i naszej Ojczyzny.
  2. Od lat sierpień w Ojczyźnie naszej jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do poważnego przeżycia tego maryjnego i narodowego miesiąca – wiele świąt ku czci NMP, czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznice polskie (Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, rocznica powstania Ruchu –Związku NSZZ „Solidarność”). Niech wyrazem troski o umiłowaną Ojczyznę będzie ofiara naszej trzeźwości i abstynencji w tym miesiącu.
  3. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00 będziemy spotykać się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy św. Jana Pawła II.
  4. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Św. Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Sienkiewicza i Chrzczonek. Bóg zapłać