Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Odpust św. Anny – 24.07.2022 r.

  1. Dziś przeżywamyodpust ku czci św. Anny. Bogu dziękujemy za wspaniałą Patronkę – matkę NMP, babcię Pana Jezusa. Św. Annie zawierzamy wszystkie rodziny naszej parafii i seniorów.
  2. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • w poniedziałek - Jakuba, Apostoła oraz Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących,
  • we wtorek - Joachima i Annę, rodziców Matki Najświętszej,
  • w piątek - Martę, Marię i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa.                    
  1. 30 lipca (sobota) organizowana jest Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ambulansie na parkingu przy Placu Obrońców Różana w Różanie. Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji wszystkich honorowych dawców krwi oraz wszystkich chętnych.
  2. Od latsierpień w Ojczyźnie naszej jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do poważnego przeżycia tego maryjnego i narodowego miesiąca – wiele świąt ku czci NMP, czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznice polskie (Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, rocznica powstania Ruchu –Związku NSZZ „Solidarność”). Niech wyrazem troski o umiłowaną Ojczyznę będzie ofiara naszej trzeźwości i abstynencji w tym miesiącu.
  3. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00 spotykamy się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy św. Jana Pawła II.
  4. Siostra Alina odchodzi z naszej parafii. Za trzynastoletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej, szczególnie na polu katechetycznym, Siostrze bardzo gorąco i szczerze dziękujemy. Ze swej strony dziękuję Siostrze Alinie za gorliwe, wytrwałe, cierpliwe i wymagające przygotowanie wielu roczników dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i do Bierzmowania. Za troskę o piękno i zaangażowanie dzieci do Procesji, za prowadzenie „Promyków Maryi” – Grupy Modlitewnej Dzieci. Za piękny przykład rozmodlenia i pracowitości, Siostrze bardzo serdecznie dziękuję. Jedna z naszych parafianek stwierdziła, że Siostrze bardziej, niż wielu rodzicom, zależało na katolickim i religijnym wychowaniu dzieci. Nie można kochać szczerze i prawdziwie, jeśli się nie wymaga od siebie i od tych, za których jesteśmy odpowiedzialni. Chcę jeszcze dodać, że w swoim życiu nie spotkałem tak gorliwej i zaangażowanej Siostry Katechetki. Wielkie Bóg zapłać Siostrze za wszystko. Życzę Siostrze wielu lat życia w zdrowiu duszy i ciała. Niech Siostra w dalszym ciągu będzie sobą, mimo wielu przeciwności, a czasami jawnej wrogości i niezrozumienia. Bóg jest z tymi, którzy Go miłują. Szczęść Boże, Siostro.
  5. Zmarł nasz parafianin śp. Adam Chrzanowski z Różana w wieku 68 lat, „Wieczny…”