Ogłoszenia Duszpasterskie ODPUST NMP RÓŻAŃCOWEJ 09.10.2022 r.

1. Dziś przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat.
  2. W naszej Ojczyźnie za tydzień przeżywać będziemy XXII Niedzielę Papieską. Bogu dziękujemy za dar Wielkiego Świętego Polskiego Papieża. Dziedzictwo myśli, nauczania i świętości Jana Pawła II trzeba podejmować, rozważać i wprowadzać w życie. Dzieło Nowego Tysiąclecia buduje żywy pomnik papieża w sercach i umysłach naszej młodzieży. Materialnie wspierać będziemy tę inicjatywę poprzez składanie dobrowolnych ofiar do puszek.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej Procesja Fatimska.
  4. W piątek Święto Edukacji Narodowej. Wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi naszych Szkół składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, mocy Ducha Świętego i opieki NMP w trudzie kształtowania umysłów i serc naszych dzieci i młodzieży. O to modlić się będziemy gorąco w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę bł. Honorat Koźmiński, kapłan, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • w piątek św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła,

w sobotę św. Jadwiga Śląska.

1. W przyszłą niedzielę:
  • Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży.
  • Ofiary do puszek na fundusz stypendialny JP II
  1. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu naszego Kościoła przed odpustem: Pani Danucie Hołozubiec, Pani Ewie Brant i Pani Barbarze Pazik. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Kaszewca i Białobrzegu, rodzina z Załęża Gartki i Różana ul. Gdańskiej Bóg zapłać!