Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jednocześnie rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej       w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszych rodzin i naszej parafii.
  2. W sobotę, która jest I sobotą miesiąca, rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc W tym miesiącu oddajemy cześć NMP. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnych nabożeństw majowych w naszych domach i przy Kapliczkach. Dobrze byłoby odnowić przydrożne Krzyże i Kapliczki. Nabożeństwa majowe w naszym kościele, w dni powszednie, będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W w czwartek 29 kwietnia – liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej (1347-1380), dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  4. Zmarły nasze parafianki:

† śp. Halina Gutowska z Pruszk w wieku 82 lat,

† śp. Lucyna Wieczorek z Warszawy w wieku 71 lat,

† śp. Danuta Lemańska z Różana w wieku 76 lat, „Wieczny odpoczynek…”