Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020r.

  1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Część parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 7.00. Nie będzie Mszy wieczornej o 18.00.W naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka, w tym roku wyjątkowo, będzie sprawowana dwa razy o 00 i północy, czyli o 24.00.
  3. W piątek (25 XII) - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane
    o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy.
  4. W sobotę (26 XII) - drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w Kaplicy o 10.45, 12.00 i 16.00. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.
  5. W niedzielę (27 XII) będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Jest to święto patronalne naszych Sióstr, które należą do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkie polskie rodziny, by były wspólnotami życia i miłości, by Bogiem silne, dobrze i odpowiedzialnie wychowywały swoje dzieci.
  6. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina ze wsi Brzóze Małe. Bóg zapłać!
  7. Zmarli nasi parafianie:

        † śp. Seweryn Bujnowski z Dzbędza w wieku 84 lat,

        † śp. Jerzy Daszewski z Różana w wieku 72 lat,

        † śp. Stanisław Pogorzelski z Różana (ostatnie lata mieszkał w Makowie Maz.) w wieku 70 lat

        † śp. Mieczysław Fronczak z Różana w wieku 81 lat „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk