Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu - 19.12.2021r.

  1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Część parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 7.00. Nie będzie Mszy wieczornej o 18.00.W naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela Świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka o północy, czyli o 00.
  3. W sobotę (25 XII) - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane
    o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy.
  4. W niedzielę (26 XII) drugi dzień świąteczny, Święto Świętej Rodziny. Msze święte jak a każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji. Jest to święto patronalne naszych Sióstr, które należą do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkie polskie rodziny, by były wspólnotami życia i miłości, by były Bogiem silne.
  5. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Polnej i Dzbędza. Bóg zapłać!
  6. Firmie „Narew Styl” dziękujemy za ofiarowane świerki do kościoła i zbudowanie, po raz kolejny, szopki przed kościołem. Stowarzyszeniu „Nasze Wspólne Sprawy” Bóg zapłać za udekorowanie tejże szopki.
  7. Zmarli nasi parafianie:

        † śp. Krystyna Szyszka z Różana w wieku 73 lat,

        † śp. Józef Krawczyk z Różana w wieku 86 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk