Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła – 23.01.2022r.

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • jutro św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła.
 • we wtorek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, wielkiego Apostoła Narodów, autora większości Listów Apostolskich w Nowym Testamencie.
 • w środę święci biskupi Tymoteusz i Tytus,
 • w piątek św. Tomasz z Akwinu, kapłan i wielki uczony.
 1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku niemieckich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani. Bardzo wielu Polaków oddało życie ratując Żydów.
 1. Dziś do puszek będą zbierane ofiary na leczenie (operację serca) Eryka Kopczewskiego z Radziłowa. Zbiórka przeprowadzana jest za zgodą Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.
 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
 • 01.2022r. (poniedziałek) - od 15.00 Gdańska bl. 6B – 2 Ks.
 • 01.2022r. (wtorek) - od 15.00 Gdańska bl. 6C – 1 Ks, 6E – 1 Ks.

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk