Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r.

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła.
 • w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, wielkiego Apostoła Narodów, autora większości Listów Apostolskich w Nowym Testamencie.
 • święci biskupi Tymoteusz i Tytus,
 • w czwartek św. Tomasz z Akwinu, kapłan i wielki uczony.
 • W sobotę św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i Doktor Kościoła
 1. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku niemieckich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani. Bardzo wielu Polaków oddało życie ratując Żydów.
 2. W przyszłą niedzielę 29.01.2023 r. to dzień narodzin dla nieba bł. Bolesławy Lament założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny – tego dnia będzie sprawowana Msza św. o godz. 12.00 z modlitwą o uproszenie łask za jej wstawiennictwem i błogosławieństwo relikwiami.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu:
 • (poniedziałek) 23.01.2023 r. od 15.00 ul. Gdańska i Ostrowska
 • (wtorek) 24.2023 r. od 09.00 Zawady, Miłony), od 15.00 ul. Cmentarna, Pogodna
 • (środa) 25.2023 r. od 15.00 ul. Ul. Targowa, Parkowa, Spokojna
 • (czwartek) 26.2023 r. od 15.00 ul. Czysta, Kopernika
 • (piątek) 27.2023 r. od 15.00 ul. Lwowska, Hallera, Wileńska, Uklei
 • (sobota) 28.01.2023 r. od 09.00 ul. Poniatowskiego od p. Słowikowskich (tylko domy z adresem ul. Poniatowskiego), Kamienie Szlachetne od p. Mościckich
 • (poniedziałek) 30.01.2023 r. od 15.00 Blok z kominem, ul. Rolna