Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021r.

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbujmy tego, co naprawdę istotne.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 9.30 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii trwać będą od przyszłej niedzieli do wtorku (14, 15, 16 marca). Poprowadzi je Ks. Artur Rostkowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji podamy za tydzień.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Prycanowa. Bóg zapłać.
  5. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Bogumił Filipiak z Prycanowa w wieku 83 lat,

+ śp. Mieczysław Figurski ze wsi Brzóze Małe w wieku 69 lat, „Wieczny odpoczynek…”