Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu - GAUDETE - 13.12.2020r.

  1. W liturgii Kościoła III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy duchowo przygotowani na spotkanie z Panem i na katolickie przeżywanie zbliżających się Świąt.
  2. Dziś wspominamy 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez zbrodniczą juntę (czyt: huntę) wojskową dowodzoną przez gen. Jaruzelskiego. Zapalając świecę, dziś wieczorem, w oknie naszych domów– uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego: poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapomnianych oraz zmarłych z powodu braku opieki medycznej.
  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  4. Jutro i we wtorek Msze św. wieczorne z racji rekolekcji w Goworowie będą odprawione o 18.30.
  1. W sobotę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  2. Msze Święte Roratnie, w kończącym się Adwencie Roku Pańskiego 2020, odprawiane są codziennie o 7.00. Dzieci i młodzieży na Msze Roratnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
  3. Rozprowadzamy świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, i nasze Kalendarze Parafialne na 2021 rok.
  4. Dziś składane ofiary do puszek przeznaczone są na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.
  5. Zmarli:

                     † śp. Stanisław – Zbigniew Majchrzak w wieku 67 lat i

                     † śp. Bożena – Kinga Pomykała w wieku 80 lat, oboje z Warszawy „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk