Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu - GAUDETE - 12.12.2021r.

 1. W liturgii Kościoła III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy duchowo przygotowani na spotkanie z Panem i na katolickie przeżywanie zbliżających się Świąt.
 2. Jutro wspominamy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez zbrodniczą juntę (czyt: huntę) wojskową dowodzoną przez gen. Jaruzelskiego. Zapalając świecę, dziś wieczorem o godzinie 19.30 w oknie naszych domów – uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego: poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapomnianych oraz zmarłych z powodu braku opieki medycznej.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • jutro – Święta Łucja, dziewica i męczennica;
 • we wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża, karmelita, mistyk i doktor Kościoła.
 1. Jutro i we wtorek Msze św. wieczorne, z racji rekolekcji w Goworowie, będą odprawione o godzinie 18.30.
 1. W sobotę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 2. Msze Święte Roratnie, w kończącym się Adwencie Roku Pańskiego 2020, odprawiane są codziennie o 7.00. Dzieci i młodzieży na Msze Roratnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. Rozprowadzamy świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Warszawskiej i Targowej. Bóg zapłać
 5. Zmarł nasz parafianin śp. Sylwester Szymański z Różana w wieku 80 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk