Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła – 17.01.2021r.

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
  • w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.
  1. Zapowiadana kolęda zostaje odłożona do początku lutego. Od jutra do końca stycznia w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz 18.00.
  2. Nasza świątynia wzbogaciła się o nowy feretron (procesyjny obraz) Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę odprawiamy nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. Do tej pory nie mieliśmy obrazu Matki Bożej pod tym wezwaniem.
  3. Zmarli:

+ śp. Leszek Kempski z Olszewo Borek w wieku 79 lat,

+ śp. Irena Kujawa z Legionowa w wieku 84 lat,

+ śp. Jolanta Zylbert z Różana wieku 49 lat, „Wieczny odpoczynek…”.