Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela po Bożym Naradzeniu – 03.01.2021r.

1. W środę 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Mszę św. z poświęceniem kadzidła i kredy jak w każdą niedzielę (łącznie z Kaplicą Św. Trójcy). W tym roku z racji pandemii nie będzie Orszaku Trzech Króli. Taca na Misje Katolickie.
  2. W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
  3. Zakończył się Rok Pański 2020. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski, które każdy z nas otrzymał. i jednocześnie przepraszamy za wszelkie zło popełnione w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie.

2020 rok w statystyce parafialnej wyglądał następująco:

• Ochrzczono 45 dzieci; do I Komunii św. przygotowano – 31 dzieci; Bierzmowanie przyjęło 39 młodych parafian; Małżeństw sakramentalnych zawarło 12 par; do wieczności odeszło 76 osób. Komunii Św. rozdaliśmy 34 tysięcy.
  • W dziedzinie materialnej udało się:
  • Doprowadzić do końca remont połączony z rozbudową domu parafialnego;
  • Zakupiono 6 ornatów (4 do Kaplicy Św. Trójcy);
  • Przy cmentarzu grzebalnym, z obu stron musieliśmy zainstalować monitoring;
  • Sprawiliśmy przenośne nagłośnienie z 6 tubami, które będzie służyć na cmentarzu (1 listopad) i na zakończenie procesji Bożego Ciała.
  1. Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc materialną i wsparcie. Panu Burmistrzowi i Radzie Gminy w Różanie dziękujemy za dotację przekazaną na dom parafialny. Wszystkie zobowiązania naszej parafii względem instytucji kościelnych i państwowych są uregulowane na bieżąco.
  2. W tym roku planujemy zbudować przy kościele pomnik Św. Jana Pawła II. Chcemy dokończyć proces związany z dokumentacją i wszystkimi pozwoleniami dotyczącymi nowej części cmentarza i utwardzić część alejek w naszej nekropolii.
  3. Ofiary na seminarium duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Kilińskiego. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Kilińskiego. Bóg zapłać!
  4. Zmarłe nasze parafianki:

+ śp. Lila Jóźwik z Załuzia w wieku 67 lat,

+ śp. Zofia – Maria Fronczak z Różana w wieku 85 lat „wieczny odpoczynek”