Odpust Świętej Anny (29. 07. 2018)

1. Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Anny. Patronkę naszej parafii prośmy o łaskę miłości, zgody, wzajemnego szacunku i trzeźwości w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Niech święta Anna uprasza nam dar wiary i umiłowania Boga i Jego Kościoła.
  2. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Warto dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
  3. 1 sierpnia z Łomży wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczynamy nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego – duchowo towarzyszymy pielgrzymom i modlimy się za naszą Ojczyznę. Codziennie o 21.00 spotykamy się na Górce Panny Marii. Istnieje możliwość zapisania się do Białej Grupy Pielgrzymów Duchowych im. Św. Jana Pawła II.
  4. W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie W (17.00) trzeba zatrzymać się na chwilę w zadumie i modlitwie wspominając wszystkich, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje życie.
  5. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
  6. W tym tygodniu patronują nam:

- 31 VII – św. Ignacy z Loyoli, wybitny kapłan i teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański - założyciel zakonu jezuitów;

- 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia redemptorystów;

- 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu. Jest patronem wszystkich kapłanów.

1. W tym tygodniu przypadają:

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu: 7.30 – 9.00 i od godz. 17.00;

- I sobota, Msze św. do Niepokalanego Serca NMP. o godz. 7.00.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Poniatowskiego, Załuzia i Warszawy. Bóg zapłać.