Odpust NMP Różańcowej (08. 10. 2017)

1. Dziś przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat. Przez Różaniec uczmy się pięknej sztuki życia w pokoju i zgodzie z Bogiem i otaczającymi nas bliźnimi.
  2. Na nabożeństwie październikowym gromadzimy się w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 a niedzielę po Mszy świętej o godz. 09:30. Zachęcamy i prosimy módlcie się na różańcu w świątyni i w domach rodzinnych.
  3. W piątek 13 października przypada 100 rocznica ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Po nabożeństwie różańcowym procesja Fatimska ze świecami wokół kościoła. Zapraszamy.
  4. W sobotę 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy najlepsze życzenia i obejmujemy modlitwą.
  5. Za tydzień Niedziela Papieska i jednocześnie seminaryjna. Taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łomży. Ofiary składane do puszek zasilą ogólnopolski Fundusz Stypendialny, jako wsparcie dla uczącej się młodzieży z ubogich rodzin.
  6. W następną niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św.
  7. Inicjatywa Obywatelska „Zatrzymaj Aborcję” po raz kolejny podejmuje walkę o ochronę życia ludzkiego. We wrześniu został złożony w sejmie projekt ustawy, która będzie zakazywała aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych, podejrzewanych o niepełnosprawność bądź chorobę, co w 2015 r. stanowiło 96 % aborcji w Polsce. Dotychczasowe inicjatywy nie przyniosły pożądanych zmian. Obecnie istnieje szansa, by tę sprawę podjąć na nowo i dokonać znaczącego postępu na drodze do pełnej ochrony życia nienarodzonych. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani w szczególny sposób do ochrony życia osób najbardziej niewinnych i bezbronnych jakimi są dzieci nienarodzone. W następną niedzielę rozpoczniemy zbieranie podpisów popierających akcję „Zatrzymaj Aborcję”.
  8. Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy w dniu 21 października organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej, Świętej Lipki i Reszla. Zapisy i informacje u pani doktor Teresy Błońskiej Jankowskiej i Janusza Chmielewskiego.
  9. Przy sprzątaniu kościoła pracowali z Dzbędza: Baszczyńska Mariola, Prusik Ewa, Musińska Małgorzata, Błonko Anna, Szatanek Wioletta, Bełdycka Mariola; z Paulinowa: Bełdycka Teresa; z: Różana Czaplicka Jadwiga, Hołozubiec Danuta, Kosińska Monika i Zych Antoni.
  10. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Czystej, Poniatowskiego, Warszawskiej i Kaszewca. Bóg zapłać…
  1. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy bloku 6C,
  2. Można składać ofiary na wypominki roczne – coniedzielne modlitwy za zmarłych.