Odpust NMP Różańcowej (07. 10. 2018)

1. Dziś przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat. Przez Różaniec uczmy się pięknej sztuki życia w pokoju i zgodzie z Bogiem i otaczającymi nas bliźnimi.
  2. Na nabożeństwie październikowym gromadzimy się w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 a w niedziele po Mszy świętej o godz. 09:30. Zachęcamy i prosimy módlcie się na różańcu w świątyni i w domach rodzinnych.
  3. W Watykanie trwa Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów (3-28 października) pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Biskupi polscy apelują i proszą o modlitwę za młodzież i powołania kapłańskie. Szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych pamiętajmy o młodym pokoleniu by było odpowiedzialne za losy Kościoła i świata.
  4. W sobotę 13 października po Mszy wieczornej Procesja Fatimska.
  5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej informuje, że 13 października przed Ogólnopolskim Dniem Dziecka Utraconego, odbędą się pogrzeby dzieci zmarłych przed narodzinami. Taki pogrzeb będzie miał miejsce w Ostrołęce o godz. 10.00 w parafii Nawiedzenia NMP, ul. Szwedzka 2A.
  6. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski, jest to także Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy najlepsze życzenia i obejmujemy modlitwą ich radosny trud kształtowania umysłów i serc naszych dzieci i młodzieży. Ofiary składane do puszek będą w następną niedzielę będą przeznaczone na papieski fundusz stypendialny pn. Dzieło Nowego Tysiąclecia dla młodzieży z biednych rodzin.
  7. Przy sprzątaniu kościoła pracowały: z Różana: Czaplicka Jadwiga, Kosińska Monika Mosakowska Dorota z Mroczk Rębiszewa, z Załuzia: Mróz Joanna, Mroczkowska Anna i Kędzierska Honorata. Bóg zapłać.
  8. Dziś do puszek składamy ofiary na potrzeby Polskiej Caritas.
  9. Ofiary na kościół w ostatnim tygodniu złożyły rodziny z ul. Warszawskiej, Załęża Gartki i Szyg. Bóg zapłać.