Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (01. 04. 2018)

 1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc

Umiłowani Bracia i Siostry, w naszych kościołach brzmi już radosne Alleluja! Nasz Pan Jezus Chrystus skruszył więzy śmierci, podeptał szatana i jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Celebrując tę najważniejszą prawdę naszej wiary, składam Wam wraz z Księżmi Biskupami, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia w Was wiarę i ufność w miłość Boga; niech wypełnia codzienność dobrem a serca pokojem; niech daje siłę do odważnego bycia Jego świadkiem w naszej Ojczyźnie i poza Jej granicami. Wam - Umiłowani Diecezjanie - oraz wszystkim, którzy razem z Wami zasiądą dziś do świątecznego stołu z serca błogosławię.

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

 1. Do życzeń Pasterza dołączamy się i my, księża pracujący wśród Was, Bracia i Siostry. Niech Zmartwychwstały Jezus udziela wszystkim radości, pokoju i odwagi do mężnego wyznawania wiary oraz hojnie błogosławi naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie, która przed stu laty zmartwychwstała po długich latach niewoli.
 2. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w Kaplicy.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, /10.45  w Kaplicy/ i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 4. Z racji oktawy wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:
 • Księdzu Mateuszowi i Siostrom za przygotowanie Bożego Grobu
  i Ciemnicy oraz kwiatowe dekoracje Świątyni,
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc i udział w celebracji nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego,
 • Strażakom z miejscowości Mroczki Rębiszewo, Załuzie, Szygi
  i Różan za wartę – adorację przy Grobie Pana Jezusa i udział w dzisiejszej Procesji Rezurekcyjnej,
 • Chórowi parafialnemu z s. Gabrielą,
 • Orkiestrze młodzieżowej pod dyrekcją p. Tomasza Grześkowicza,
 • Dzieciom, młodzieży i harcerzom za adorację Pana Jezusa,
 • Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty z s. Aliną
  i wszystkim uczestnikom procesji,
 • wszystkim, którzy z powagą i namaszczeniem brali udział
  w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie tym, którzy trwali przy Chrystusie,
 • Grupie Modlitewnej za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w Wielkim Poście.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w dni powszednie w czasie Mszy o 18.00. Za tydzień ofiary do puszek na Caritas. Prosimy również dzieci o przyniesienie tego dnia skarbonek z jałmużną wielkopostną.
 2. W tym tygodniu przypadają:
 • Pierwszy Czwartek miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o powołania kapłańskie od godz. 17.00.
 • Pierwszy Piątek miesiąca: Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 07.30 do 09.00 i od 17.00.
 • Pierwsza Sobota miesiąca: Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 1. Na cmentarzu pracowali panowie z Pruszk: Kobyliński Dariusz, Pruszkowski Zdzisław, Pruszkowski Tomasz i Gutowski Paweł.
  Bóg zapłać!

wzasiegu logo w70pxrngk