Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa (25. 03. 2018)

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
 3. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 4. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły.

W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu krzyża. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie adoracja chóru.

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Wielkosobotnia adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim przez cały dzień.
 2. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej świątyni od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę). Poświęcenie pokarmów
  w Załuziu o godz. 10.00; w kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00, prosimy
  o przygotowanie wody do poświęcenia. Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniach przed Kościołem.
 3. Do adoracji przy grobie Chrystusa zapraszamy dzieci w Wielki Piątek
  i Wielką Sobotę o godz. 12.00, harcerzy w Wielką Sobotę o godz. 20.00, młodzież oraz kandydatów do bierzmowania w Wielką Sobotę o godz. 21.00; Druhów Straży Pożarnej według ustalonego porządku. Od 18.00 adorują Kółka Różańcowe naszej parafii. Wszystkich Parafian zapraszamy na adoracje w noc Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty do Rezurekcji. Próba sypania kwiatów dla dzieci w sobotę o godz. 12.00.
 4. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy całą Asystę, druhów z OSP oraz wszystkie dzieci. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w kaplicy.
 5. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w kaplicy i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 6. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać!
 7. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyły Koła Żywego Różańca: Światło, Męskie, Rodziców i z Załuzia oraz mieszkańcy Pruszk.
  Bóg zapłać.
 8. Zmarł nasz parafianin śp. Remigiusz Długołęcki z Zawad w wieku 98 lat. „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk