Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła (28. 01. 2018)

  1. 2 lutego, w pierwszy piątek miesiąca, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami zakony klauzurowe.
  3. W tym tygodniu przypadają:

- I sobota, Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Po każdej Mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

  1. Od czwartku (1 lutego) będzie odprawiana wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
  2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek – 30.01 o godz. 17:00.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Biskupa kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania zobowiązani są do odbycia rekolekcji dla młodzieży. Będą miały one miejsce 9 i 10 lutego w Ostróżnym k. Zambrowa - koszt 70 zł. Zapisy u ks. Mateusza.
  4. Organizator pielgrzymki do Litwy i Łotwy w dniach 7 i 8 kwietnia prosi uczestników o dokonywanie wpłat do 11 lutego.
  5. Zmarli nasi Parafianie: Michał Głażewski z Różana w wieku 22 lat oraz Stanisława Płodzich z Podborza w wieku 75 lat. Wieczny odpoczynek…

wzasiegu logo w70pxrngk