IV niedziela zwykła (03. 02. 2019)

1. W I czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszych rodzin i parafii. O 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona z modlitwą w tych intencjach.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek - św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii. Zgodnie
    z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb i wodę.
  • w środę - św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Głosie Katolickim” – tygodniku Diecezji Łomżyńskiej ciekawe artykuły na temat: św. Rity, patronki spraw beznadziejnych; św. Ojca Pio; historii małżeństwa Anny i Krzysztofa. Bardzo niepokojący i trudny temat poruszony jest w artykule „Kościół na sprzedaż”.
  2. Ofiary na kościół w ostatnim tygodniu złożyły rodziny z ul. Czystej i Słonecznej. Bóg zapłać.