IV Niedziela Wielkiego Postu (31. 03. 2019)

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Jest to czas pogłębionej modlitwy, intensywniejszego słuchania Słowa Bożego i owocnego spotkania z miłosiernym Bogiem w Sakramencie Pokuty. Skorzystajmy sami i zachęćmy innych do aktywnego uczestnictwa w tych świętych ćwiczeniach. Prosimy o modlitwę za Ks. Zbigniewa, aby Duch Święty wspierał go swoimi łaskami w głoszeniu Słowa Bożego.
  2. Program rekolekcji: 1 IV (poniedziałek) i 2 IV (wtorek):

09.30 - Msza Św. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum (w poniedziałek również dla Przedszkola)

11.30 - Msza Św. dla Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla wszystkich

1. We wtorek Msza o 11.30 będzie połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy ludzi chorych i starszych. Do spowiedzi zachęcamy w poniedziałek i wtorek. Obchodzący I-sze Piątki miesiąca spowiedź rekolekcyjną mogą potraktować jako pierwszo-piątkową.
  2. Chorych w domach będziemy odwiedzać w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
    z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
  • Pierwszy piątek miesiąca – Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-9.00 i od 17.00,
  • Pierwsza sobota miesiąca – Msze Święte 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową od godz. 17.00.
  1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Wielkiego i Kół Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Bóg zapłać.
  2. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.
  3. Zmarli nasi parafianie: śp. Jadwiga Krześnicka z Różana w wieku 90 lat i śp. Marian Bloch z Dzbędza (ostatnie lata mieszkał w Ostrołęce) w wieku 89 lat. Wieczny odpoczynek…”