Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna (17. 04. 2016)

1. Czytana dziś Ewangelia porównuje Jezusa do pasterza dlatego dzisiejszą niedzielę nazywamy niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

2. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława jest głównym patronem naszej Ojczyzny.

3. Przy kościele, na Górce Panny Marii i przy plebanii pracowali Dariusz Kobyliński z Pruszk, Zaborowski Arkadiusz z Napiórk, z Kaszewca: Biedrzycki Henryk, Białobrzeski Stanisław, Kaczmarczyk Ryszard, Łuczyński Jerzy, Jurowski Wiesław, z Ponikiewki: Mościcki Zbigniew, Justowicz Janusz, Załęski Roman, z Ponikwi Wielkiej: Kordowski Wiesław, Janiszewski Kazimierz, Głażewski Henryk, Dzikowski Ryszard, Niewirowski Zygmunt. Bóg zapłać.

4. Zmarli nasi parafianie: śp. Jan Płodziszewski z Prycanowa w wieku 85 lat oraz śp. Wacława Jankowska z ul. Rolnej w wieku 86 lat. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…