Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu (24. 12. 2017)

  1. IV Niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Z racji Wigilii nie będzie w dniu dzisiejszym Mszy Świętej o godz. 16:00. W naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pół godziny przed północą zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Pasterka będzie sprawowana o północy.
  2. W poniedziałek (25 XII) - uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawione
    o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy.
  3. We wtorek (26 XII) - drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w Kaplicy o 10.45 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.
  4. W następną niedzielę będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny. Jest to patronalne święto Zgromadzenia naszych Sióstr, jednocześnie ostatni dzień starego roku. Nabożeństwo dziękczynno przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  5. 27 grudnia (środa) rozpoczynamy kolędę czyli Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin naszej parafii. Będziemy wdzięczni za złożone ofiary podczas kolędy, które będą przeznaczone na remont i rozbudowę domu parafialnego.

Porządek kolędy:

27 grudzień (środa)

godz. 9.00

Dzbądz, Dzbądz Kolonia

2 księży

28 grudzień (czwartek)

godz. 9.00

Zawady, Miłony

Ponikiewka, Załęże Eliasze

1 ksiądz

1 ksiądz

godz. 15.00

Ul. Rolna

Ul. Nowa i Nadnarwiańska

1 ksiądz

1 ksiądz

29 grudzień (piątek)

godz. 9.00

godz. 15.00

Adamowo, Ponikiew Wielka

Szygi

Bloki przy ul. Poniatowskiego

Bloki przy ul. Szkolnej

1 ksiądz

1 ksiądz

1 ksiądz

1 ksiądz

30 grudzień (sobota)

godz. 9.00

Załuzie

2 księży

Kolęda w następnym tygodniu:

02.01 (wtorek) – Chrzczonki; ul. Kościuszki i Witosa

03.01 (środa) – Mroczki Rębiszewo; ul. Królowej Bony, Kilińskiego, Fortowa, Mostowa

04.01 (czwartek) – Pruszki; ul. Sienkiewicza

05.01 (piątek) – Paulinowo; ul. 3 Maja, Gdańska blok 6

Prosimy o przyjeżdżanie księży na kolędę a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię.

  1. Za świerki ofiarowane do naszej świątyni serdecznie dziękujemy p. Bronisławowi Krawczykowi z Różana i Maciejowi Ilkiewicz z miejscowości Brzóze Małe. Firmie Narew Styl dziękujemy za zbudowanie szopki przed kościołem. Bóg zapłać.
  2. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Warszawskiej. Bóg zapłać.
  3. Zmarli nasi parafianie śp. Witold Sawicki z Różana w wieku 82 lat oraz śp. Mariusz Krawczyk z Rybnika w wieku 41 lat. Wieczny odpoczynek…

wzasiegu logo w70pxrngk