IV Niedziela Adwentu (23. 12. 2018)

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 7.00. Nie będzie Mszy wieczornej o 18.00.W naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pół godziny przed północą zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Pasterka będzie sprawowana o północy, czyli o 24.00.
  2. We wtorek (25 XII) - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawione
    o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy.
  3. W środę (26 XII) - drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w Kaplicy o 10.45 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. po Mszy o 12.00 odbędzie się wspólne kolędowanie przy szopce przed kościołem. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.
  4. W następną niedzielę będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny. Jest to patronalne święto Zgromadzenia naszych Sióstr.
  5. Firmie „Narew Styl” dziękujemy za zbudowanie szopki przed kościołem. Za świerki ofiarowane do naszej świątyni dziękujemy p. Bronisławowi Krawczykowi. Stowarzyszeniu Nasze Wspólne Sprawy dziękujemy za wyposażenie i dekoracji szopki przed kościołem.
  6. Grupie modlitewnej dziękujemy za codzienną modlitwę koronki do Miłosierdzia Bożego.
  7. Można jeszcze nabywać świece Caritas na stół wigilijny i kalendarze parafialne na 2019 rok.
  8. 28 grudnia (piątek) rozpoczynamy kolędę czyli Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin naszej parafii. Kolęda jest modlitewnym spotkaniem rodziny z kapłanem. Przyjęcie kapłana jest wyznaniem wiary w Chrystusa – „kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”- mówi Pan. Prosimy, by dzieci i młodzież szkolna na kolędę przygotowały z religii zeszyty, ćwiczenia i indeksy. Będziemy wdzięczni za złożone ofiary podczas kolędy, które będą przeznaczone na dalsze prace w domu parafialnym.

Porządek kolędy:

Paulinowo

Ul. Sienkiewicza

2 księży

Prosimy o przyjeżdżanie po księży na kolędę, a po jej zakończeniu o odwiezienie lub odprowadzenie na plebanię.

1. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Kilińskiego. Bóg zapłać.

10. Zmarli nasi parafianie śp. Emilia Maria Białobrzeska z Kaszewca w wieku 88 lat i Arkadiusz Andrzej Krystianiak z Załęża Gartki w wieku 38 lat. „Wieczny odpoczynek…”