IV Niedziela Adwentu (20. 12. 2015)

1.                To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.

2.                Burmistrz Gminy Różan i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają mieszkańców gminy Różan na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 21 grudnia (poniedziałek) od godz. 12.00 w GOUK-u.

3.                W czwartek – ostatnie Roraty rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej.

4.                W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. Od przeczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. O północy z czwartku na piątek zapraszamy na pasterkę. Pół godziny wcześniej zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

5.                W piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w kaplicy.

6.                W sobotę – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w kaplicy o 10.45 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

7.                W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa, święto patronalne naszych Sióstr. Po mszy o godz. 12.00 przy szopce, która stanie przed naszym kościołem, odbędzie się wspólne, rodzinne kolędowanie. O godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w Brzuzym.

8.                Za ofiarowanie świerków do świątyni dziękujemy panom Pawłowi Zabielskiemu i Andrzejowi Werbanowskiemu z Różana.

9.                W najbliższe dni (do wigilii włącznie) harcerze z różańskiej drużyny będą roznosili BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU, które zostało zapalone w Grocie Narodzenia Chrystusa. Hasło tegorocznej akcji - „Zauważ człowieka” Zachęcamy do wzięcia tego światła i zapalenia świecy na stole wigilijnym.

10.          Od 28 grudnia (poniedziałek) rozpoczynamy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin w naszej parafii. Będziemy wdzięczni za złożone ofiary podczas kolędy, które będą przeznaczone na obróbki z blachy miedzianej parapetów i czap przypór kościoła, elewację kaplicy Św. Trójcy i nowy ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej.

11.          Porządek kolędy po świętach:

28 grudzień (poniedziałek)

Adamowo, Ponikiew Wielka

Ponikiewka, Załęże Sędzięta

bloki przy ul. Poniatowskiego i Szkolnej 8

29 grudzień (wtorek)

Dzbądz i Dzbądz kolonia

30 grudzień (środa)

Załuzie

31 grudzień (czwartek)

Zawady, Miłony

Załęże Eliasze i Gartki

2 styczeń (sobota)

Chrzczonki

Kaszewiec i Białobrzeg

Ul. Nowa i Nadnarwiańska

Ul. Rolna

1 ksiądz

Prosimy o przyjeżdżanie po księży na kolędę a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię.

12.          Ofiarę na remont organów złożyły rodziny z ul. Kościuszki i Załęża Wielkiego.

13.          Zmarł nasz parafianin śp. Zygmunt Manowski z Dzbędza kolonii w wieku 89 lat. Wieczny odpoczynek…

28 grudzień (poniedziałek)

Adamowo, Ponikiew Wielka