III niedziela zwykła (27. 01. 2019)

1. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzone jest Światowy Dzień Trędowatych. Jest on okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd, którymi najczęściej opiekują się misjonarze. Każdego roku przybywa około 200 tys. nowych zachorowań. Prawdziwymi przyczynami trądu są bieda, skrajne warunki sanitarne i brak dostępu do wody pitnej. Fundacja Polska Raoula Follereau zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc. Na stoliku z gazetami wyłożone są foldery z informacjami na temat dzieł prowadzonych przez tę fundację.
  2. W najbliższych dniach wspominamy świętych:
  • jutro (28 I) - św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
  • w czwartek (31 I) - św. Jan Bosko, włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.
  1. Będziemy przeżywać w tym tygodniu:
  • I piątek miesiąca, Msze Święte do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  1. 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego - święto Matki Bożej Gromnicznej, jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II w to święto obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Materialnie wspieramy zakony klauzurowe /taca na ten cel będzie przeznaczona/.
  2. Od piątku (1 lutego) będzie odprawiana wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
  3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Odwiedziliśmy 1213 rodzin. Nie przyjęło nas 115 rodzin. Związków niesakramentalnych w naszej parafii jest 72. Rodziny, których nie zastaliśmy podczas kolędy możemy odwiedzić w innym czasie, po wcześniejszym uzgodnieniu w kancelarii parafialnej. Drogim Parafianom pragniemy za wspólną modlitwę, okazaną nam życzliwość, jak i rozmowy, z serca podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii i kolędę.
  4. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Sienkiewicza. Bóg zapłać.
  5. Zmarli: śp. Mieczysław Więckowski z Dąbrowy Górniczej w wieku 58 lat oraz śp. Sławomir Daszewski z Warszawy w wieku 48 lat. Wieczny odpoczynek…