Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

III niedziela Wielkiego Postu (28. 02. 2016)

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się 6, 7 i 8 marca. Prowadzić je będzie o. Jerzy Słowikowski.

W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św.

Program rekolekcji: 7. III (poniedziałek) i 8. III (wtorek):

9.30 - Msza Św. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i w pon. dla Przedszkola

11.30 - Msza Św. dla Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla wszystkich

 

We wtorek Msza o 11.30 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia - zapraszamy ludzi chorych i starszych. Spowiedź wielkopostna w poniedziałek i wtorek.

2. We wtorek 1 marca będziemy przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Potrzeba z naszej strony wdzięcznej pamięci przepełnionej modlitwą za tych, którzy do końca walczyli o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą.

3. W piątek 4 marca przypada uroczystość św. Kazimierza, królewicza gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej, broniącego najuboższych i najbardziej potrzebujących. Jest on patronem Białostockiej Prowincji Kościelnej do której należy nasza Diecezja. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

4. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

- I piątek, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00.

- I sobota, Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

5. Ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyło KŻR Nadzieja.