III Niedziela Wielkanocna (05. 05. 2019)

1. Rozpoczynamy dziś XI Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. Tej pomocy potrzeba i nam. Sięgajmy po księgę Pisma Świętego i wsłuchujmy się Słowo, które od Boga pochodzi.
  2. Jutro święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w parafii Sieluń.
  4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli obejmujemy modlitwą.
  5. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa poświęcenia pól. Nabożeństwa będą odprawiane o godz. 20.00. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

-   6. V (poniedziałek) – Brzóze Duże i Małe,

-   7. V (wtorek) – Dzbądz,

-   8. V (środa) – Paulinowo,

-   9. V (czwartek) – Mroczki Rębiszewo,

- 10. V (piątek) – Podborze,

- 11. V (sobota) – Kaszewiec i Białobrzeg.

W następnym tygodniu:

- 13. V (poniedziałek) – Załęże Eliasze,

- 14. V (wtorek) – Załęże Sędzięta,

- 15. V (środa) – Załęże Gartki,

- 16. V (czwartek) – Załęże Wielkie,

- 17. V (piątek) – Prycanowo,

- 18. V (sobota) – Szygi.

1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  1. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Placu Obrońców Różan. Bóg zapłać.
  2. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Andrzej Werbanowski z Różana w wieku 64 lat,

+ śp. Zofia Szymborska z Paulinowa w wieku 91 lat. „Wieczny odpoczynek…”