Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu (13. 12. 2015)

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.

2. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat – wprowadzenie stanu wojennego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele nastąpi otwarcie wystawy „ Życie i męczeńska śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapelana Solidarności”. W programie prelekcja multimedialna. Patronat nad wystawą objęli parlamentarzyści – poseł Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Brzuzy. Wystawa będzie czynna do 19 grudnia. Zachęcamy do jej obejrzenia.

4. Z racji rekolekcji w Goworowie Msze św. wieczorne w poniedziałek i wtorek będą odprawione o godz. 18.30.

5. Chorych będziemy odwiedzać w domach w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na prace prowadzone w naszej parafii.

7. Także za tydzień, na Mszy o godz. 12.00, zostanie uroczyście wprowadzone przez harcerzy BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU, które zostało zapalone w Grocie Narodzenia Chrystusa. Harcerze z naszej różańskiej drużyny będą je roznosili w wigilię rano.

8. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 13 zł oraz nasze parafialne kalendarze.

9. W dniach 31 styczeń – 6 luty 2016 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd w góry (Murzasichle). Informacje u ks. Andrzeja.

10. Ofiarę na remont organów złożyła rodzina z ul. Gdańskiej.

11. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Warszawskiej (część od Gosi), Kościuszki, Witosa, Bloku 6E i 6A (1 i 2 klatka).

12. Zmarła nasza parafianka śp. Zofia Trojanowska z Różana w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek…