II niedziela zwykła (14. 01. 2018)

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  2. Duszpasterstwo Rodzin - zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka i wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski - wprowadziło nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w Diecezji Łomżyńskiej. Obowiązuje on od 1 stycznia 2018 r.

Narzeczeni w okresie poprzedzającym zawarcie sakramentu małżeństwa zobowiązani są do uczestnictwa w tzw. spotkaniach dla narzeczonych. W Diecezji Łomżyńskiej organizowane są trzy formy realizacji takich spotkań:

1. Spotkanie dla narzeczonych w formie podstawowej – cztery spotkania, dzień skupienia oraz trzy indywidualne spotkania w poradni życia rodzinnego, organizowane w dekanatach.
  2. Spotkania dla narzeczonych w formie zalecanej – siedem sobotnich spotkań organizowanych raz w miesiącu w ramach Studium Życia Rodzinnego w Łomży.
  3. Spotkania dla narzeczonych w formie nadzwyczajnej – dwa spotkania weekendowe w wyznaczonych domach rekolekcyjnych diecezji oraz trzy indywidualne spotkania w poradni życia rodzinnego.

W naszym dekanacie pierwszy turnus spotkań dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę 3 lutego br. o godz. 15.00 w Szelkowie. Spotkania będą odbywać się w kolejne soboty. Zapisy i informacje w naszej kancelarii parafialnej, bezpośrednio w parafii Szelków oraz na stronie www.duszpasterstworodzin.lomza.pl.

1. Firma Green Office Ecologic od kilku lat zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, które wspierają projekty misyjne. Tym razem środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka zużytych sprzętów w naszym dekanacie będzie miała miejsce 25 stycznia. Prosimy aby te rzeczy składać na małym parkingu między górką Panny Marii a plebanią.
  2. W niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach.

15 styczeń (poniedziałek)

Podborze

Szygi nad Narwią

Słoneczna, Marzanny, Lazurowa, Tęczowa