Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu (21. 02. 2016)

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Znajdźmy też czas, by uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

3. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

4. W dniach 30.07. – 31.07.2016 organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W programie jest czuwanie i Msza św. pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do końca lutego.

5. Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczymy na: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Informacja o KRS „CARITAS BLIŹNIM” znajduje się na: plakatach, obrazkach kolędowych i na stronie internetowej Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Załęża Eliasze, ul. Czystej (2 rodziny) i ul. Nadnarwiańskiej.