Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu (17. 03. 2019)

  1. Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Uświadamiamy sobie, że misje nie są dziełem ludzi, ale dokonują się w mocy Bożego Ducha. On czyni Kościół wiernym posłaniu misyjnemu. Daje światło i siły do głoszenia Ewangelii misjonarzom oraz otwiera serca na przyjęcie słowa Bożego. Duch Święty działa również w nas, którzy choć nie wyjeżdżamy na misje, realizujemy nasze powołanie do dzielenia się wiarą poprzez modlitwę oraz ofiarność. Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami, choć każdy z nas na swój sposób. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  2. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu modlimy się za naszych ojców, by na wzór św. Józefa byli odpowiedzialnymi i zatroskanymi opiekunami swoich rodzin.
  3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Z tej racji w przyszłą Niedzielę będzie możliwość złożenia Deklaracji dotyczącej Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do złożenia takiego postanowienia modlitwy za dzieci nienarodzone. Na stoliku z gazetami wyłożone są Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Trzeba się z tym Dziełem zapoznać i w nie zaangażować. Za tydzień można będzie przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji.
  4. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.
  5. Zachęcamy do lektury specjalnego wydania dwumiesięcznika „Miłujcie się!”. W tym piśmie szczególne polecania są artykuły o dowodach Zmartwychwstania Chrystusa – Całun Turyński, Chusta z Manoppello; Nowennie Pompejańskiej; Św. Szarbelu; Cudzie Eucharystycznym w Legnicy i inne.
  6. W najnowszym „Głosie Katolickim” godny uwagi jest dodatek IPN-u o „Żołnierzach Niezłomnych”, którzy na terenie naszej diecezji walczyli o prawdziwie wolną i niepodległą Ojczyznę.
  7. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Prycanowa i Koło Żywego Różańca „Nadzieja”. Bóg zapłać! Prosimy o składanie ofiar na ten cel mieszkańców poszczególnych wsi, ulic i Kół Żywego Różańca.
  8. Zmarł nasz parafianin śp. Henryk Bodetko z Różana w wieku 82 lat. „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk