II Niedziela po Bożym Narodzeniu (03. 01. 2016)

1. Podsumowanie 2014 roku w życiu parafii:

- Statystyka: Chrzty- 38; Bierzmowanie - 47; Małżeństwa - 21; Zmarłych- 63, Komunii Św. rozdano 64 tysiące.

w kościele zamontowano:

- nową aparaturę grzewczą

- żaluzje na wieży

- doświetlenie prezbiterium – reflektory ledowe

- kropielnice przy głównym wejściu

- przeprowadzono generalny remont organów

Do kościoła zakupiono:

- nowe tabernakulum

- 6 świeczników na głównym ołtarzu

- baldachim, puszkę i kielich

- 2 mikrofony bezprzewodowe

Na Górce Panny Marii – nowe chodniki, część schodów i lampy parkowe

Na cmentarzu grzebalnym wykonano:

- bramę, furtki

- podest do ołtarza polowego

- alejki poprzeczne

Przy plebanii – dokończono ogrodzenie (przęsła, furtki)

Wszystkie zobowiązania naszej parafii wobec Kurii Diecezjalnej, WSD, KUL-u, Caritas, ZUS-u, Urzędu Skarbowego i inne są uregulowane na bieżąco. Na dzień dzisiejszy Parafia nie ma żadnego zadłużenia. Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i wsparcie. Słowa podziękowania składamy Radzie Gminy Różan z Panem Burmistrzem za dotację na utwardzenie – chodniki na Górce Panny Marii. Bóg zapłać.

2. W środę (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła – na każdej Mszy Świętej. Taca przeznaczona na misje. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdzie orszak Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci w przebraniach.

3. Stowarzyszenie Aktywnych Pań w Załuziu zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się 6 I o godz. 18.00 w GOUK w Różanie.

4. Porządek kolędy:

4 styczeń (poniedziałek)

Brzuze Małe i Duże

Prycanowo

Ul. Królowej Bony, Fortowa, Mostowa

Ul. Kilińskiego

5 styczeń (wtorek)
godz. 9.00 Szygi 1 ksiądz
godz. 15.00 Ul. Kościuszki i bloki nauczycielskie 2 księży
7 styczeń (czwartek)
godz. 9.00 Mroczki Rębiszewo 1 ksiądz
godz. 15.00 Ul. Sienkiewicza 2 księży
8 styczeń (piątek)
godz. 9.00 Paulinowo 1 ksiądz
godz. 15.00 Ul. Gdańska i Ostrowska 2 księży
9 styczeń (sobota)

Ul. Warszawska (od Gosi)

Ul. Warszawska (od rynku)

11 styczeń (poniedziałek)
godz. 9.00 Załęże Wielkie 2 księży

Ul. Panny Marii, Pl. Obrońców Różana

Ul. Lwowska, Hallera, Wileńska

12 styczeń (wtorek)
godz. 9.00 Podborze 1 ksiądz

Ul. Cmentarna, Pogodna

Ul. Uklei

13 styczeń (środa)
godz. 9.00 Pruszki 1 ksiądz

Ul. Czysta

Ul. Spokojna, Parkowa

14 styczeń (czwartek)
godz. 9.00 Szygi n. Narwią 1 ksiądz

Ul. Słoneczna, Marzanny

Ul. Lazurowa, Tęczowa

15 styczeń (piątek)
godz. 15.00 Ul. Gdańska 6 i 6E 2 księży
16 styczeń (sobota)
godz. 9.00 Ul. Polna, Targowa 2 księży

Prosimy o przyjeżdżanie po księży na kolędę a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię. Zamykanie drzwi przed księdzem lub deklaracja „księdza nie przyjmujemy”, oznacza zerwanie więzi z parafią. Rodziny nieobecne z różnych przyczyn mogą zgłosić się do księdza i ustalić inny termin kolędy.

5. Od 4 stycznia do końca stycznia w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano.

6. W minionym tygodniu zmarł śp. Roman Teofilak l. 64 (Bogatki k. Piaseczna). Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…