Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu (14. 02. 2016)

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć.

2. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – zbiórka do puszek.

3. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. W niedziele Wielkiego Postu na Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale.

4. W środę o godz. 19.00 Msza św. na zakończenie nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w Dzbędzu. Obraz przejmą mieszkańcy Paulinowa.

5. W Roku Miłosierdzia, na prośbę Ojca Św. Papieża Franciszka, Caritas Diecezji Łomżyńskiej zachęca do włączenia się w dzieło miłosierdzia – Skarbonka Miłosierdzia. „Codzienne złotówka” wrzucana do Skarbonki Miłosierdzia to gest miłości bliźniego – pomoc chorym w leczeniu i rehabilitacji.

6. Przy odpajęczaniu kościoła pracowali panowie: Ireneusz Chełchowski z Prycanowa, Jacek Gadomski z Szyg, Tadeusz Suski, Maciej Sowa i Artur Kossakowski z Różana.

7. Zmarła śp. Anna Wiesława Milewska z Pułtuska w wieku 68 lat. Została pochowana na naszym cmentarzu Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…