Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu (10. 03. 2019)

  1. Wielki Post jest szczególnym czasem realizacji miłości chrześcijańskiej wyrażającej się poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Jałmużna to konkretny czyn, wsparcie, dobre słowo, które kierujemy do bliźnich – również do tych oczekujących naszej pomocy. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zachęca do jałmużny wielkopostnej poprzez rozprowadzanie wśród dzieci skarbonek miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia) dzieci przyniosą skarbonki do kościoła, i w akcie ofiarowania, złożą swoje wielkopostne dary Jezusowi Miłosiernemu.
  2. W przyszłą niedzielę – II Niedzielę Wielkiego Postu – ofiarami do puszek wesprzemy 2004 polskich misjonarzy, ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Uczynimy to poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” prowadzone przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.
  3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w domu parafialnym.
  4. W Wielkim Poście zachęcamy do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i postanowień. Zachęcamy również do składania przyrzeczeń abstynenckich, które są wpisywane do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Sienkiewicza. Bóg zapłać.
  6. Zmarła nasza parafianka śp. Jadwiga Kacprzyńska z Różana w wieku 89 lat. „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk