Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Aktualności parafialne

Święto Przemienienia Pańskiego - 06.08.2020r.

    "Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego, Jana, zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.
    A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie». Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się». Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie». (Mt 17,1-9)

     Dzisiejsza Ewangelia prowadzi nas na górę Tabor - górę Przemienienia, tam Pan Jezus pokazał blask swego majestatu i rozradowały się serca ukochanych uczniów, i zawołali: Panie, dobrze, że tu jesteśmy! Dobrze i nam, jak Apostołom być z Jezusem. Słuchajmy Jezusa, idźmy w Jego ślady, zachowujmy Jego przykazania, a przemieni się nasza skłonność do grzechu - w nieśmiertelność, smutek i płacz - w radość i wesele. Pan Jezus przemieniał się wielokrotnie. Przy wcieleniu, kiedy będąc Bogiem, stał się człowiekiem i podczas Męki, kiedy chociaż nieśmiertelny, cierpieł na krzyżu i umarł za nas. Przemienił się przy Zmartwychwstaniu, kiedy przybrał ciało uwielbione i w nim wstąpił do niebios, aby tam przygotować nam chwałę przemienienia. Przemienia się Jezus codziennie na naszych ołtarzach, przemieniając chleb i wino w swoje Ciało i Krew, abyśmy posilając się tym pokarmem mogli uczestniczyć w skutkach i owocach Jego przemienienia. Przemienia się nieustannie, aby przemienić naszą nędzę, aby nas odmienić, uczynić uczestnikami swego Bóstwa i swej chwały. Panie przemieniaj codziennie moje serce.