Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Aktualności parafialne

NOWENNA POLAKÓW DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI O OCHRONĘ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI

   Z gorącym apelem o podjęcie nowenny w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli zwraca się ks. DOMINIK CHMIELEWSKI SDB, założyciel i opiekun duchowy wspólnoty WOJOWNIKÓW MARYI. Jak ocenia, nasza wspólna modlitwa jest bardzo ważna wobec trwającego hybrydowego ataku na Polskę.
    Widzimy trwający atak na wartości chrześcijańskie, patriotyczne, na rodzinę. W sercach dzieci i młodzieży chce się zasiać nienawiść do Kościoła, podnoszone są głosy, by wyrzucić religię ze szkół, kwestionowane są bardzo mocno postawy radykalizmu ewangelicznego u kapłanów i biskupów – wylicza zagrożenia ks. Dominik Chmielewski SDB, wzywając do modlitewnej mobilizacji. – Do tego dochodzi kryzys na naszej wschodniej granicy, który może przerodzić się w dramatyczną wojnę, przed czym wielokrotnie przestrzegali nas mistycy i święci – podkreśla.
Salezjanin zwraca uwagę, że wobec kryzysu związanego ze wschodnią granicą potrzebujemy niezwykłej mądrości w chronieniu Polski. Sytuacja jest tak skomplikowana politycznie, że potrzebujemy naprawdę Bożej interwencji, żeby rozwiązać ją pokojowo.
    Jesteśmy świadkami zaciskającej się pętli nad Polską. Z różnych stron podejmowane są działania całkowitej destabilizacji naszego kraju na wszystkich poziomach: religijnym, społecznym, politycznym i ekonomicznym. Żyjemy w świecie nieustannie manipulowanym kłamstwami medialnymi, żeby grupy interesów mogły bezkarnie realizować swoje plany. W tej sytuacji potrzebujemy nadprzyrodzonej mocy Bożej. Święty Andrzej Bobola wstawia się za Polską. Okrutnie torturowany przez Kozaków, nie wyparł się wiary. Podczas objawień zapewnia, że chce walczyć o naszą Ojczyznę, jako główny patron Polski. Dlatego podejmujemy nowennę do niego w intencji Polski – tłumaczy kapłan.
  Polska stała się celem sił globalnych, których dążeniem jest, by duchowo wręcz zniknęła z mapy świata. Uchodźcy są narzędziem wykorzystywanym przez globalistów, żeby zdestabilizować nie tylko Polskę, ale też całą Europę, o czym wkrótce możemy się wszyscy boleśnie przekonać. Sytuacja jest bardzo poważna.
    Globaliści chcą dokonać duchowego rozbioru Polski, która pozostaje dla nich solą w oku, bo chce być wierna Chrystusowej Ewangelii. Musimy sobie uświadomić, że zwykłymi kanałami polityki, dyplomacji nie jesteśmy w stanie się obronić przed tym atakiem. Potrzebujemy nadprzyrodzonej pomocy, mądrości, interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania – wzywa ks. Dominik Chmielewski SDB. Zaproszeni do nowenny są wszyscy, którzy mają świadomość zagrożeń, kochają Pana Boga i Polskę. Wszyscy powinni się w nią włączyć.
   Przez dziewięć dni od 22 do 30 listopada odmawiajmy Litanię do św. Andrzeja Boboli i kończmy ją modlitwą „Pod Twoją obronę”. Byłoby pięknie, gdyby w tych dniach osoby włączające się w nowennę do św. Andrzeja Boboli uczestniczyły w Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w intencji Ojczyzny – zachęca kapłan.
    Uroczyste zakończenie nowenny odbędzie się 30 listopada w Strachocinie w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie nowenny o godz. 15.00 odprawiona zostanie Droga krzyżowa na Bobolówce, a o godz. 17.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita kamieńsko-szczeciński.
     Na uroczystość do Strachociny przybędzie również reprezentacja Wojowników Maryi.
MODLITWA NA GRANICY
Ksiądz Dominik Chmielewski zachęca do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie. Całym sercem zachęca do tego, żeby prosić kapłanów o otwieranie kościołów i wystawianie Najświętszego Sakramentu.
   Jest bardzo ważne, by szczególnie w świątyniach granicznych, na wschodniej ścianie, trwał nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny, by organizowana była tam adoracja całodzienna, a może nawet nocna, jeśli jest taka możliwość – zachęca kapłan.
Ks. Prałat JÓZEF NIŻNIK
   W tym roku 30 listopada przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli. Pragniemy się dobrze do niej przygotować i prosić za wstawiennictwem tego świętego patrona Polski o błogosławieństwo dla Ojczyzny w tym trudnym okresie dziejów – podkreśla ks. prałat Józef Niżnik, kustosz w Strachocinie. – Ogromnie cieszy, że podejmą ją w całej Polsce czciciele św. Andrzeja Boboli, wspólnota Wojowników Maryi, ci, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo Ojczyzny – dodaje.
Nowenna w sanktuarium w Strachocinie będzie trwać od godz. 16.30 do 17.00. Można się w nią włączyć poprzez stronę internetową sanktuarium www.strachocina.przemyska.pl.
   W ostatnim okresie z niepokojem obserwujemy zachowanie niektórych urzędników Unii Europejskiej oskarżających Polskę o niszczenie demokracji, samorządności czy sądownictwa. Jakby tego było jeszcze mało, doszło do niebezpiecznego kryzysu na wschodniej granicy. Potrzeba gorliwej modlitwy za naszą Ojczyznę, aby zwyciężyła prawda – zaznacza ksiądz prałat.
Kustosz sanktuarium w Strachocinie zwraca uwagę, że sytuacja, w jakiej się dziś znajdujemy, przypomina zachowanie sąsiadów z Zachodu wobec Polski w roku 1920, gdy zbliżali się bolszewicy.
    Dlatego udział w tej nowennie jest wyrazem miłości do Polski. A czynimy to za przyczyną św. Andrzeja Boboli, bo już nieraz w naszej historii dał dowody, że potrafi upraszać Polsce łaski u Boga – akcentuje ks. Józef Niżnik.
   Wówczas ks. kard. Aleksander Kakowski zarządził w kościołach Warszawy nowennę do bł. Andrzeja Boboli i bł. Władysława z Gielniowa o uratowanie Ojczyzny. Niebo nam wtedy przyszło z pomocą. Dziś też chcemy zwrócić się do Boga za przyczyną św. Andrzeja o pomoc, wszak jest patronem Polski, który ma nas strzec przed wszelkimi niebezpieczeństwami ze Wschodu zaznacza ks. prałat Józef Niżni
    Nowenna, która rozpocznie się 22 listopada br. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, będzie miała wymiar ogólnopolski. Wszyscy możemy się włączyć