Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Aktualności parafialne

Adwent 2020 czas zacząć!

Siostry i Bracia! Kochani Parafianie!

Rozpoczynamy Adwent, czyli czas oczekiwania na przyjście Pana. Choć warunki do wspólnego przeżywania są nieco utrudnione, pragniemy wykorzystać dostępne środki, by wspomóc – mimo wszystko – wspólnotowe i rodzinne przeżycie tego szczególnego okresu.

Adwent – to tęsknota, radość czekania pełna wytrwałości… czas wyciszenia, skupienia, przypomnienia prawd podstawowych – czas nawrócenia, czas odnowy, czas dobrej przemiany. Czas dla siebie, dla bliźniego, dla Boga. Trzeba zatem zdobyć się na trud „znalezienia czasu”, nade wszystko dla Kogoś, kto ma być w moim sercu PIERWSZY...Trzeba więc wyostrzyć słuch i po prostu chcieć usłyszeć to, co ON w tym Adwencie chce nam przekazać – dla naszego dobra!

Zapraszamy do przeżycia Adwentu we wspólnocie parafialnej…

Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży – kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki środy i piątki o godz. 18.00.

Drodzy Parafianie!

Nie można obchodzić Świąt Bożego Narodzenia we właściwy sposób bez podjęcia adwentowego wysiłku, by w sobie samych wykorzenić zło grzechu, żyjąc w czujnym oczekiwaniu na Tego, który powróci na końcu czasów. W czasie pandemii nasz wysiłek nabiera dodatkowego znaczenia...Trzeba nam zmienić tradycyjne przyzwyczajenia. Dodatkowego znaczenia nabierze łamany opłatek w gronie domowników. Podczas łamania opłatka przyjdzie nam zjednoczyć się duchowo z tymi, z którymi zwyczajowo spotykaliśmy się przy różnych okazjach adwentowo- świątecznych. Tegoroczne Święta wydobędą szczególnie orędzie solidarności zawarte w Bożym Narodzeniu: solidarność z chorym człowiekiem, solidarność z ubogim, solidarność z potrzebującym pomocy... Pełnego znaczenia nabierze pragnienie pokoju, którego pragną ludzie wszystkich czasów. Podczas tegorocznych Świąt wybrzmi nastrój prostoty, ubóstwa, pokory i zaufania Bogu. Tradycyjny opłatek na wieczerzy wigilijnej może przybrać bardziej symboliczny charakter. Opłatek trzymany w dłoni może stać się opłatkiem przebaczenia, pojednania, pokoju i solidarności.

Niech nie zabraknie także adwentowej, a potem świątecznej atmosfery w naszych domach…

Życzymy wszystkim dobrego Adwentu

 

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk